Yapay zekâ takviyeli Intel Core Ultra işlemcilerle güçlendirilmiş yepisyeni Asus Vivobook S serisi tanıtıldı.

ASUS, 2024 yılı için şık ve hafif yesyeni Vivobook S serisi dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. Tümü ASUS Lumina OLED ekran seçeneklerine sahip olan bu dizüstü bilgisayarlar, yapay zeka takviyeli en yeni Intel Core Ultra işlemcilerle çalışıyor ve yüksek performans sunuyor. Seri, 14.0 inç ASUS Vivobook S 14 OLED (S5406), 15.6 inç ASUS Vivobook S 15 OLED (S5506) ve 16.0 inç ASUS Vivobook S16 OLED’den (S5606) oluşuyor.

Bu şık, güçlü ve hafif Intel Evo sertifikalı ASUS Vivobook dizüstü bilgisayarlar, çağdaş renk seçenekleri ve minimalist, üst seviye estetiğiyle hareket halindeyken üretkenlik ve anlık cümbüş arayanlara hitap ediyor ve aygıtları istikrarlı mobilite ve performans için ülkü bir seçim haline getiriyor.

ASUS Vivobook S 14/15/16 OLED, 50 watt’a kadar TDP’ye sahip Intel Core Ultra işlemciler ve çağdaş yapay zeka uygulamaları için güç tasarruflu hızlandırma sağlayan dahili Hudut Sürece Ünitesi (NPU) ile güçlendirilmiş. Ayrıyeten, ASUS Vivobook S serisi dizüstü bilgisayarların tümünde bulunan özel Copilot tuşu, tek bir dokunuşla Windows 11 yapay zeka dayanaklı araçlara zahmetsizce erişmenizi sağlıyor. Gerçekçi görseller, 120 Hz yenileme suratları, %100 DCI-P3 gamutu ve DisplayHDR True Black 600 sertifikası ile birlikte 3.2K’ya (S5606) kadar çözünürlüklere sahip dünya başkanı ASUS Lumina OLED ekranlar tarafından sağlanıyor.

Şık ve rahat ASUS ErgoSense klavye artık özelleştirilebilir tek bölgeli RGB art aydınlatmaya sahip ve ekstra büyük bir ErgoSense dokunmatik yüzey var. Tüm ASUS Vivobook modellerinde olduğu üzere kullanıcı tecrübesi ön planda tutuluyor: 180° düz menteşe, fizikî deklanşörlü IR kamera, eksiksiz I/O portları ve güçlü Harman Kardon sertifikalı stereo hoparlörlerden gelen etkileyici Dolby Atmos® ses.

İnce, hafif ve güçlü

Yeni Intel Evo onaylı ASUS Vivobook S serisi dizüstü bilgisayarlar, yalnızca 1,39 cm inceliğinde ve 1,3 kg tartısındaki şık, büsbütün metal kasasıyla her zamankinden daha ince ve daha hafif. Üstün taşınabilirlik ve minimalist bir estetik sunmanın yanı sıra, en yeni Intel Core Ultra 9 işlemci, Intel Arc grafikler, 32 GB’a kadar LPDDR5X 7467 GHz RAM ve 1 TB PCIe 4.0 SSD ile performanstan ödün vermiyor. ASUS IceCool soğutma sistemi, iki adet geliştirilmiş ısı borusu, iki adet 97 kanatlı IceBlade fan ve iki adet hava çıkışı kullanarak dizüstü bilgisayarların azamî 50 W TDP bedeline ulaşmasına yardımcı oluyor.

Intel Core Ultra işlemciler, Intel’in birinci entegre Nöral Süreç Birimi’ne (NPU) sahip ve düşük güç tüketen, yüksek kaliteli bilgisayar tecrübeleri sağlıyor. İş yüklerini CPU’dan kaydırmak, daha âlâ kalite ve verimlilik sağlamak yahut çoklukla bulut bilişime dayanan misyonlar için eksiksiz. NPU, bilgi kapalılığını ve maliyet aktifliğini sağlamaya yardımcı olabilecek düşük gecikmeli yapay zeka bilişimi sunuyor.

Yeni ASUS Vivobook S serisi ayrıyeten, kullanıcıların iGPU için bellek kapasitesini özelleştirebilmelerini sağlayan ASUS Bellek Tahsis İdaresi fonksiyonuna sahip, bu da oyun, oluşturma ve yapay zeka uygulamalarının performansını artırabiliyor.

Hareket halindeyken uzun vadeli kullanım için güçlü 75 Wh pil, süratli şarj ve ASUS USB-C Easy Charge takviyesi ile 16 saate kadar adaptörsüz kullanım sağlıyor.

Gerçeğe yakın görseller

ASUS Vivobook S serisi dizüstü bilgisayarlar, hayal edilebilecek en sürükleyici ve gerçekçi görsel tecrübe için ince çerçeveli üç taraflı NanoEdge dizayna sahip, yanlışsız ve sağlam ASUS Lumina OLED ekranlarla donatıldı. ASUS Vivobook S 14 OLED ve S 16 OLED, 3K (S5406) yahut 3.2K (S5606) çözünürlüğe sahip 16:10 120 Hz’e kadar ekranlara sahipken, ASUS Vivobook S 15 OLED ise 16:9 3K 120 Hz’e kadar ekrana sahip. Tüm bu ekranlar sinema sınıfı %100 DCI-P3 renk gamı sunuyor, VESA DisplayHDR True Black 600 sertifikasına sahip ve TÜV Rheinland tarafından göz bakımı özellikleriyle tanınıyor.

Benzersiz şeklinizi gösterin

Kullanıcılar ASUS Vivobook S serisi dizüstü bilgisayarlarında yeni ASUS ErgoSense tek bölgeli RGB art aydınlatmalı klavye ile kişiselliklerini sergileyebilecekler. Windows Dinamik Aydınlatma ile birlikte kullanıcılar, aydınlatma renklerini ve efektlerini direkt Windows ayarlarından ruh hallerine ve kişiliklerine uyacak formda zahmetsizce özelleştirebilirler. Tam boyutlu klavye, rakipsiz bir giriş tecrübesi için 19,05 mm tuş aralığına, 0,2 mm’lik rahat bir tuş kapağı çukuruna ve 1,7 mm’lik genişletilmiş tuş hareketine sahip. Ayrıyeten, hem kullanıcının ferdî alanına hem de etrafına yarar sağlayan yeni optimize edilmiş makas tuş sistemi sayesinde son derece sessiz. Genişletilmiş ErgoSense dokunmatik yüzey, projeler yahut web’de gezinme için gelişmiş bir iş akışı sunmaya yardımcı olarak her etkileşimin hassas ve sıkıntısız olmasını sağlıyor.

Rakipsiz kullanıcı deneyimi

Kullanıcının konforu ön planda tutularak üretilen ASUS Vivobook S serisi dizüstü bilgisayarlar, ister işle ilgili ister cümbüş maksatlı olsun, misyonları kolaylaştırıyor.

ASUS Vivobook S serisi dizüstü bilgisayarların tümünde klavyede özel bir Copilot tuşu bulunuyor. Bu tuş, anında aktifleştirme için tasarlandı ve kullanıcıların Windows 11’in yapay zeka dayanaklı uygulamalarına tek bir basışla zahmetsizce erişmelerini sağlıyor. Copilot tuşu, Copilot’un gücünü kullanıcının parmaklarının ucuna getirerek iş akışlarını kolaylaştırıyor.

Kullanıcılar düşünülerek tasarlanan ASUS Vivobook S serisi dizüstü bilgisayarlar, ister iş ister cümbüş için olsun her türlü misyonu kolaylaştırıyor. Harici bir ekranı, fareyi, klavyeyi, hoparlörü, kulaklığı yahut daha fazlasını zahmetsizce bağlamak için iki Thunderbolt™ 4 ilişki noktası, iki USB 3.2 Gen 1 Tip A ilişki noktası, bir HDMI® 2.1 (TMDS) temas noktası, bir MicroSD kart okuyucu ve bir 3,5 mm ses jakı bulunuyor. 180° düz menteşe, iş arkadaşlarınızla ve dostlarınızla işbirliği yapmanızı kolaylaştırıyor.

Kullanıcıların her vakit en düzgün formda görünmelerini sağlayan yenilikçi ASUS AiSense kamera ile imajlı görüşmeler daha verimli hale gelirken, yapay zeka gürültü engelleme teknolojisi mikrofon ve ses için art plan gürültüsünü azaltıyor. Harman Kardon sertifikalı hoparlör sistemi, cümbüş ve kristal netliğinde diyaloglar için üstün Dolby Atmos çok boyutlu ses sunuyor.

ASUS Vivobook S serisi, birinci sınıf zevki zahmetsizce tabir etmek için ülkü seçim. Şık yeni logo, sadelik ve dizaynın özünü örneklendiriyor ve dizüstü bilgisayarlar iki çağdaş renkte sunuluyor: Nötr Siyah ve Sis Mavisi.

ASUS Vivobook S serisi dizüstü bilgisayarlar, performans ve dizaynlarının yanı sıra askeri sınıf MIL-STD 810H dayanıklılık standardını karşılamak için güçlü testlerden geçiyor.

Write A Comment