Apple, bu ayın başlarında Vision Pro‘yu duyurarak karma gerçeklik pazarına giriş yaptı. Şirket şimdiden yeni kuşak karma gerçeklik başlıkları üzerinde çalışırken, Vision Pro’nun mevcut modelinden daha düşük fiyatlı sürümlerini geliştirmeyi planlıyor.

Vision Pro’nun şu anki fiyatı, başlığın ana akım bir eser haline gelmesini engelleyen bir etken. Ama önde gelen bir sanayi analisti Vision Pro’nun ideal formuna ulaşması için dört nesil bekleyeceğimizi argüman ediyor. Bu da Apple’ın Vision Pro’yu kademeli olarak geliştireceği ve her kuşakta yeni özellikler ve daha uygun fiyat sunacağı manasına geliyor.

Vision Pro Üzerinde Çalışan Takım Daha Çok İş Olduğunu Söylüyor

Vision Pro’nun piyasadaki öteki MR başlıklarından ne kadar üstün olduğu hakkında pek çok detay duyduk. Lakin 3.499 dolarlık devasa fiyat etiketi nedeniyle benimsenme oranı kıymetli ölçüde daha yavaş olacaktır. Mark Gurman son yazısında şöyle diyor; Vision Pro üzerinde çalışan Apple ekibi, başlığın ortalama bir kullanıcı için ana akım bir eser haline gelmeden evvel çok fazla çalışma gerektirdiğine inanıyor.

Apple’ın birinci kuşak eserleri her vakit kusurlar barındırmıştır. Yeni bir eser kategorisi olmanın getirdiği eksiklikler, iPhone ve Apple Watch gibi olgun ürünlerdekinden daha fazla. Bu durum Vision Pro için de geçerli.

Vision Pro’nun önümüzdeki yıllarda geliştirilebilecek birçok istikameti var. Örneğin uzun oturumlar için epeyce ağır olan başlık, uzun çalışma saatleri için ülkü değil. Ayrıyeten pil ömrü de 3 saate kadar hudutlu.

Gelecekteki yükseltmeler daha büyük bir pil kapasitesi ve daha verimli donanım ile Vision Pro’yu MacBook kadar uzun mühlet güçlü hale getirebilir. Bu sayede Vision Pro, günlük kullanım için daha uygun bir aygıt haline gelecek.

Kaynak: wccftech.com

Write A Comment