AMD FSR 3, co-op birinci şahıs nişancı oyunu Starship Troopers: Extermination’a 0.6.2 güncellemesi ile eklendi. Offworld Industries (Squad’ın ardındaki ekip) tarafından geliştirilen oyun, geçtiğimiz Mayıs ayında Steam Erken Erişim’e giriş yaptı ve %89 ortalama kullanıcı inceleme puanının da gösterdiği üzere küçük lakin sadık bir topluluk buldu.

Starship Troopers: Extermination erken erişim lansmanında sırf Intel XeSS’i destekliyordu, lakin yeni yama AMD FSR 3’ün yanı sıra NVIDIA DLSS 2’yi (Süper Çözünürlük) de ekleyerek AMD ve NVIDIA kullanıcılarına daha fazla seçenek sunuyor. Öte yandan yükseltici seçtiğinizde oyun, sisteminiz için önerilen sürece ölçeği seçeneğini otomatik olarak seçecek; bu durum ileride Performans, Kalite ve İstikrarlı ön ayarlar ortasında seçim yapabileceğiniz bir güncellemede düzeltilecek.

Offworld Industries ayrıyeten Unreal Engine 5’in Lumen Küresel Illumination dayanağını de uygulamaya koydu. Oyuncular artık donanımlarına bağlı olarak yazılım tabanlı Lumen RT‘yi (bir hesaplama gölgelendiricisi olan) yahut donanım tabanlı Lumen RT‘yi seçebilirler. Ayrıyeten, aşağıdaki değişiklik günlüğünde gösterildiği üzere sunucu ve istemci performans iyileştirmeleri oyuna eklendi:

  • Sunucunun ortaya çıkamayan yanılgılar için ortaya çıkma olayları gönderdiği durum düzeltildi
  • Daha yeterli görüntü oynatma performansı.
  • Hiçbir böcek ortaya çıkmayacakken fazladan böcek ortaya çıkaran toz bulutlarının ortaya çıkmasına neden olan bir durum düzeltildi
  • Navmesh optimizasyonlarının 1. Basamağı Valaka’da tamamlandı ve 2. Kademe gelecekteki bir güncellemede gelecek
  • Gamepad sanal imlecini daha hassas hale getirmek için yapılan iyileştirmeler

Böylece AMD FSR 3 uyumlu oyunların toplam sayısı 13’e ulaştı:

AMD FSR 3 takviyesi şahsen AMD tarafından e-posta yoluyla onaylanan The Thaumaturge sayesinde bu sayı yakında 14’e yükselecek. Fool’s Theory’nin (Seven: The Days Long Gone, The Witcher remake) Unreal Engine 5 takviyeli izometrik RPG’si 20 Şubat’ta piyasaya çıkıyor.

Inflexion Games Nightingale’i de erken erişimde yayınlandı. Oyun hem NVIDIA DLSS 3’ü hem de AMD FSR 3’ü destekliyor ve ikincisinin listesini toplam 15 oyuna çıkarıyor.

Kaynak: wccftech.com

Write A Comment