Starfield, PlayStation’a Gelmeyebilir

11
0

Geçtiğimiz hafta Starfield’ın PlayStation ve öteki platformlara çıkacağı söylentisi oyun dünyasını karıştırmıştı. Hemen akabinde Indiana Jones and the Great Circle, hatta Gears of War’ın da birden fazla platformda oynanabilir olacağı söylentileri yayılmaya başlamıştı.

Biraz yavaşlamak isteyebiliriz, sonuç olarak bunların hepsinin birer söylenti olduğunu unutmamalıyız. Geçmişte birçok kere hakikat bilgi veren NateDrake/Nate the Hate, bu söylentileri birinci destekleyenlerdendi fakat görünüşe nazaran kendisi bundan pişman olmaya başladı.

NateDrake, tüm Xbox oyunlarının birden fazla platformda oynanabilir olmayacağını düşündüğünü, yalnızca birtakım oyunların olabileceğini söyleyerek duruşunu esasen netleştirmişti. Şimdi ise bir adım daha ileri giderek tüm Xbox oyunlarının ekosistemine özel kalacağına inandığını ve bu söylentilerin makus niyetli bireyler tarafından ortaya atılan saçmalıklar olduğunu söyledi.

Starfield ile ilgili söylentilerin yanlışsız olmadığına, etrafa yayılan bilgilerin büsbütün kurgu olduğuna inanıyorum. Hatalıysam sorumluluğunu üstleneceğim.

NATEDRAKE/NATE THE HATE

Bu, Xbox oyunlarının birden fazla platformda oynanabilecek olması ile ilgili her şeyin kurgu olduğu manasına mı geliyor? Sanmıyoruz. Xbox önümüzdeki hafta için bir iş güncellemesi aktifliği duyurdu ve Phil Spencer şunları söyledi…

Sizi dinliyoruz ve duyuyoruz. Önümüzdeki hafta için Xbox’ın geleceğine yönelik vizyonumuz hakkında sizlerle daha fazla detay paylaşmayı dört gözle beklediğimiz bir iş güncellemesi aktifliği planlıyoruz. Bizi takip etmeye devam edin.

PHIL SPENCER

Bir şeyler oluyor ve önümüzdeki hafta daha fazlasını öğreneceğiz fakat tüm bunları başlatan Starfield’ın PlayStation’a geldiği söylentisi artık daha az muhtemel görünüyor. Ayrıca birden fazla vakit dedikleri gerçek çıkan Tom Henderson, Xbox’taki şahısların söylentilerin ve konuşmaların bu kadar denetimden çıkmasına “çok şaşırdıklarını” söyledi.

Kaynak: wccftech.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir