Geçtiğimiz hafta Microsoft, Xbox’ta uyguladığı özel oyun kuralı hakkında bir güncelleme yaparak birtakım Xbox özel oyunlarının öteki platformlara geleceğini söyledi. Starfield üzere büyük oyunlar buna ne yazık ki dahil değil lakin daha esaslı yahut daha düşük profilli dört oyunun geçiş yapacağı kesin. Bu oyunların artık Grounded, Pentiment, Hi-Fi Rush ve Sea of Thieves olduğunu biliyoruz!

İlginç bir formda, Rare tarafından geliştirilen bir oyun birinci sefer PlayStation’da yer alacak. Geliştirici şirketin Nintendo ve Microsoft ile uzun bir geçmişi varken, muahedeler sebebiyle Sony ile pek temasta bulunmadılar. Lakin durum yavaş ve kademeli bir formda değişecek üzere gözüküyor.

Sea of Thieves’in yeni platformlara yelken açmasıyla ilgili Rare’in geliştirici görüntüsüne aşağıdan göz atabilirsiniz:

Sea of Thieves’in PS5 versiyonu hakkında daha fazla bilgi için oyunun resmi blogunu inceleyebilirsiniz.

Oyunun geliştiricileri ayrıyeten bu durum hakkında şunları söyledi:

Denizlerde çok daha fazla korsanla tanışmaya hazır mısınız? Sea of Thieves, PlayStation 5 sahiplerine açılırken, servet ve macera arayan yeni mürettebatlar yakında geliyor! İçinde yer almaktan memnunluk duyduğumuz daha geniş bir Xbox projesinin kesimi olan bu teşebbüs, korsan dünyamıza sayısız yeni yüz getirecek ve çapraz oyun uygulaması sayesinde denizlerdeki herkesin artık ve gelecekte birlikte yelken açmaya devam etmesini sağlayacak.

Stüdyo olarak bu fırsattan büyük heyecan duyuyoruz ve orijinal bir kitleye içerik sunmanın zorluklarının üstesinden gelmeye hazırız. Xbox ve Steam’de son altı yılda milyonlarca oyuncu Sea of Thieves’e akın etti ve bir sefer daha yepisyeni bir topluluğu kıyılarımızda karşılama pozisyonunda olmak inanılmaz.

Bunu daha da kıymetli kılan şey ise stüdyomuzun 40 yıllık tarihinde pek çok konsol, bilgisayar ve el bilgisayarı için oyun yapmış olmasına karşın, ilk kere bir Rare oyununun PlayStation platformunda piyasaya sürülecek olması.

Sea of Thieves şu anda PC, Xbox One ve Xbox Series X|S üzerinde oynanabiliyor. Oyun PS5’e 30 Nisan’da gelecek ve 22 Şubat’tan itibaren istek listesine eklenebilecek.

Kaynak: wccftech.com

Write A Comment