Kin Coin Nedir?

0
65

Kin Coin Nedir?

İnternet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte çok büyük bir önem kazanan sosyal medya platformları hızla büyümeye başlamıştır. Kripto paralardan bazıları bu sosyal medya platformlarına çok fazla ilgi duymaktadır. Bu kripto para birimlerinden bir tanesi olan Kin, sosyal medya üzerinden dijital ticaret ve hizmetler vermeyi hedeflemektedir. Kin farklı platformlar üzerinden hem kendisi hem de kullanıcıları için gelir eden sistemleri barındırmaktadır. Fakat bu durum henüz tam olarak oturmuş değildir.

Kin Coin Özellikleri Nelerdir?

Kin kendi dijital sistemi içerisinde yer alan bütün işlemlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Birçok kripto para biriminde olduğu gibi Etherium altyapısını kullanan Kin, bunun dışında diğer sistemlerle de uyumlu olarak çalışabilmek için kendi özgün temelini oluşturmayı hedefler. Kin temel olarak gizliliği benimsemiş ve kullanıcıların bilgilerini farklı platformlarla paylaşmamayı seçmiştir.

Kin tarafından geliştirilen cüzdan uygulaması dünyadaki diğer cüzdan uygulamalarına benzer bir yapıda olmasına karşın Kin bunun daha da yaygınlaşmasını hedefler. Özellikle yerelde bu cüzdan dışında farklı bir uygulamaya ihtiyaç olmadığını iddia eder.

Kin Coin Nereden Alınır?

Yakın zamanda dolaşıma sokulan Kin, işlem gördüğü sanal borsalardan alınabilir. Fakat burada tercih edilecek borsanın hangi kripto para birimini kullandığının bilinmesi önemli bir kolaylık sağlar. Bazı sanal borsalardan dolar ya da Euro kullanarak da bu kripto paranın alınması mümkündür fakat ülkemizdeki kullanıcılar için bu durum henüz kullanılabilir değildir.

Kin Yobit, DDEX, COSS, Fatbtc gibi sanal borsalarda işlem görmektedir. Buralardan almak isteyen kişiler için en iyi seçenek olarak Bitcoin kullanımı gösterilmektedir. Çünkü Bitcoin tamamında geçerlidir. Buralarda açılacak hesaplara farklı bir hesaptan Bitcoin gönderildikten sonra satın alma işlemi yapılabilir.

Kin Coin Fiyatları

Kripto paraların fiyatları hem genel piyasa koşullarından hem de kendi özelliklerinden etkilenir. Bu bağlamda Kin ilk önemli dalgalanmayı 2017 yılının sonunda yaşamış ve fiyat olarak zirveyi görmüştür. Normalde fiyatı 0,000065 dolar olmasına karşın çok kısa bir süre içinde fiyatı 0,0013 seviyelerine kadar gelmiştir. Yani fiyatı çok kısa bir sürede yaklaşık 20 kat artmıştır. Daha sonra hızlı bir düşüş yaşamış olup fiyatı şuanda 0,00015 dolardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here