Merkezi Cambridge’de bulunan ve çoğunlukla RuneScape ile tanınan oyun geliştiricisi ve yayıncısı Jagex bir sefer daha el değiştiriyor.

Öncesinde Insight Venture Partners’ın, akabinde Hongtou’nun, sonra da The Carlyle Group’un maksadı olan Jagex, dünyanın en büyük özel sermaye şirketlerinden biri olan CVC Capital Partners (LaLiga, Ligue De Football Professionnel, Premiership Rugby ve Women’s Tennis Association’daki yatırımlarıyla varlıklarının bedeli 188 milyar dolardan fazla) ve özel bir oyun fonuna sahip Austin merkezli bir firma olan Haveli Investments (Omeda Studios, Behaviour Interactive ve Candivore’a yaptırımları ile ünlüler) tarafından satın alındı.

Jagex CEO’su Phil Mansell şunları söyledi:

CVC Capital Partners ve Haveli Investments’a Jagex’in stratejik ortakları olarak beğenilen geldiniz demekten memnunluk duyuyorum. CVC ve Haveli, Jagex’in sonsuz oyun portföyümüzü geliştirmesine yardımcı olacak ve sonsuz hayran topluluğumuzu destekleme ve büyütme amaçlarımızı ilerletecek.

Birlikte, hayranlarımızın sevdiği tecrübelerden daha fazlasını yaratacak, oyuncularımızı daha da güçlendirmek için yenilikler yapacak ve hayal güçlerini yakalayan yeni oyunlar inşa edeceğiz.

Carlyle’ın takviyesi harika idi, başarısı da Jagex’i geleceğe hazırladı. Amiral gemimiz RuneScape serisinin devam eden büyümesiyle, sonsuza dek hayranlarımızı şad etmek için daha fazla macera hazırlıyoruz ve topluluklarımızı yaptığımız her şeyin merkezine koyma konusundaki güçlü taraflarımıza uygun yeni tecrübeler yaratırken gelecek için de heyecan duyuyoruz.

Jagex’in toplamda 700’den fazla çalışanı bulunuyor. Şirket geçen yıl iki geliştirici firmayı da satın almıştı: Pipeworks Studios ve Gamepires (SCUM’ın ardındaki ekip).

Kaynak: wccftech.com

Write A Comment