iPhone 16 Pro Max’in Tüm iPhone’lar Ortasında En Uygun Pil Ömrüne Sahip Olacağı Söyleniyor

10
0

iPhone 16 ve iPhone 16 Pro modelleri bu yıl içinde çok çeşitli yükseltmelerle piyasaya sürülecek. Aygıtlar şu anda erken test basamağında olsa da, Apple harici ve dahili varyasyonları tanıtmayı planlıyor. Bu yılın iPhone modelleri, iPhone 15 serisine kıyasla değerli özellikler sunacak ve bu da aygıtları yükseltmeye kıymet kılacak. Artık ise iPhone 16 Pro Max’in iPhone’un şimdiye kadar sunduğu en güzel pil ömrüne sahip olacağı bildiriliyor.

iPhone 16 Pro Max, daha büyük bir pil hücresi ve düşük güç tüketen bileşenler sayesinde en uygun pil ömrüne sahip olabilir

“yeux1122” isimli bir kullanıcı, Naver bloguna paylaştığı son bilgide iPhone 16 Pro’nun mevcut ve eski iPhone modellerine kıyasla büyük ölçüde güzelleştirilmiş bir pil ömrüne sahip olabileceğini öne sürdü. MKBHD’nin 2023 akıllı telefon mükafatlarına nazaran iPhone 15 Plus’ın rastgele bir akıllı telefondaki en âlâ pil ömrüne sahip olduğunu daha evvel ele almıştık. Görünen o ki şirket bu yıl bu unvanı ‘Pro’ iPhone’una vermeyi planlıyor.

Kısa bir müddet evvel iPhone 16 Pro Max’in iPhone 16 serisindeki en büyük bataryaya sahip olacağı söyleniyordu. iPhone 16 Plus hariç tüm iPhone modellerinin pil kapasitelerinin yükseltilmesi planlanıyor. Apple, iPhone 16 Plus’taki mevcut pil kapasitesini koruyabilir ve iPhone 16 Pro Max’i daha büyük bir pille sunabilir. Lakin, son kelam Apple’a ilişkin olduğu için detaylar bu basamakta kesin değil.

Apple’ın iPhone 16 Pro modellerinin mevcut modellerden daha büyük ekranlara sahip olması bekleniyor. Daha küçük olan iPhone 16 Pro’nun, iPhone 15 Pro’daki 6,1 inçlik ekrandan bir sıçrama yaparak 6,3 inçlik bir ekrana sahip olması planlanıyor. Daha büyük bir ekrana konut sahipliği yapmak için aygıtlar daha büyük ve tekrar tasarlanmış bir kasaya sahip olacak. İç kısımda daha fazla alana sahip olan Apple, bu alanı daha büyük pillerle kıymetlendirecek üzere görünüyor. Fakat iPhone 16 Pro, iPhone 16 serisi için daha büyük piller olacağını tez eden evvelki sızıntının bir kesimi değildi.

Daha uzun pil ömrü için daha büyük bir kapasite hayati kıymet taşırken, iddiayı ortaya atan kullanıcı iPhone 16 Pro modellerinin de daha âlâ güç tüketimi için yükseltilmiş dahili özelliklere sahip olacağını söyledi. Bu iki özelliğin bir ortaya gelmesiyle iPhone 16 Pro Max, iPhone 15 Plus’a emsal halde rastgele bir akıllı telefondaki en yeterli pili sunabilir. iPhone 16 Pro Max, iPhone 15 Pro Max’in 29 saatlik pil ömrüne kıyasla 30 saatin üzerinde bir pil ömrüne sahip olabilir.

Pil ömrünün yanı sıra, iPhone 16 Pro Max ayrıyeten yükseltilmiş kamera sensörleri ve yeni bir Yakalama Düğmesi ile birlikte gelecek. Yakalama Düğmesi, kameranın görüntü ile ilgili fonksiyonelliğine yönelik olacak. Aygıtların şimdi geliştirme basamağında olduğunu ve şirketin gelecekte planlarını değiştirebileceğini unutmayın.

Kaynak: wccftech.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir