Helldivers 2, oyuncularının sayısını artırmaya devam ediyor. God of War’un PlayStation lansmanları sonrası birinci sıraya yerleşmesinin akabinde, Helldivers 2 de eş vakitli olarak 155 bin oyuncuya ulaştı.

Helldivers toplamda ne kadar sattı?

Arrowhead CEO’su ve Helldivers 2 Kreatif Yöneticisi Johan Pilestedt, oyunun yaklaşık olarak bir milyon adet sattığını, satışların PC ve PlayStation 5 platformlarında eşit bir dağılım olduğunu söyledi. Palworld’ün inanılmaz başarısı sorulduğunda da şunları söyledi:

Eğer Palworld’ün muvaffakiyetinin yarısına sahip olursak çok memnun olacağım! Ayrıyeten Pals Grubuna de bu kusursuz oyunları için en yeterli muvaffakiyetleri diliyorum!

Pilestedt çeşitli hususlarda da yorumlarda bulundu. Bir kullanıcı oyunun agresif olmayan para kazanma usulünü övdüğünde, Pilestedt şu cevabı verdi:

” ‘Para kazanma hakkını kazanmalısınız’ – buna nitekim inanıyorum. Beşerler bu kanıyı desteklemek istiyorlarsa, bir seçenekleri var fakat kimseyi bunu yapmaya zorlamıyoruz.

Arrowhead, farklı özelliklere sahip kaskların Helldivers 2’de yer alamayacak özelliklerden biri olduğunu açıkladı:

“Maalesef gözden çıkarılması gereken özelliklerden biriydi. Her kaskın bir özelliği yahut niteliği olmalıydı (menzil bulucular, düşman istatistikleri, yörünge kestirimi, el feneri, gece görüşü, vb.)”

Daha büyük baskınların güç da olsa gelebileceği konuşuldu:

“Harika olacağına katılıyorum! Aslında bu fikir “çılgın fikirler lakin muhtemelen yapılması çok zor” kısmında yer alıyor. Bu, ağ trafiğine ve oyunun nasıl inşa edildiğine ait varsayımlara bağlı.”

Bu açıklamaların çabucak akabinde Pilestedt, eşleştirme ve temas meselelerinin çözülmesinden sonra bir yol haritasının geleceğine kelam verdi:

“Hizmetlerimiz, tüm sistemin çökmesini önlemek gayesiyle dakikada belli bir hacmin üzerindeki irtibatları reddeden bir sürat sınırlayıcısına sahip. Sürat hududunu 10.000/dk’dan 20.000/dk’ya yükseltmeyi başardık ve eş vakitli oyuncuların toplam kapasitesini 250.000’den 360.000’e çıkardık. Fakat bu adımlar yeniden de kâfi olmadı zira oyuncu sayısı 5 dakika sonra 360 bini aştı. Bu nedenle giriş meseleleri devam ediyor. Ödül meselesine gelince, biraz düzeltilse de büsbütün çözülemedi. Ek sunucu bakımı olmadan amaçlandığı üzere çalışmayacağını düşünüyoruz. Şayet bir meseleyle karşılaşırsanız, oyunu tekrar başlatarak sıfırlama bahtınızı artırabilirsiniz. Bunun sebebi Helldivers 2 sunucularındaki ağır trafiğin mükafatların düzgün bir formda takip edilememesine neden olması üzere duruyor.”

Kaynak: wccftech.com

Write A Comment