Helldivers 2 Oyuncu Rekoru Kırdı Lakin Kusurlarla Boğuşuyor

8
0

İsveçli geliştirici Arrowhead Game Studios (Magicka), üçüncü şahıs nişancı oyunu Helldivers 2’yi PlayStation 5 ve PC için yayınladı. Oyunun PC tarafında kusursuz sonuçlar elde ettiğini söylemek gerekiyor zira Steam datalarına nazaran Helldivers 2, birkaç saat evvel 81 bin eş vakitli oyuncuya ulaşarak God of War’ın 73 bin olan rekorunu geride bıraktı.

Çok oyunculu oyunlar genelde listelerde tek oyunculu oyunlardan daha âlâ performans gösteriyor. Hatta Steam’de tüm vakitlerin en çok eş vakitli oynanmış birinci beş oyunun (PUBG: Battlegrounds, Palworld, Counter-Strike 2, Lost Ark ve Dota 2) hepsinin çok oyunculu oyunlar olması da bunu deliller nitelikte. Helldivers 2 de bu kategoriye girdiğinden, onun da bu hususta pastadan hissesini alacağını düşünüyorsunuz.

Ancak, şu anda Arrowhead için her şey tam olarak güllük gülistanlık değil ve işler büsbütün yolunda gitmiyor. Oyunun çökmesi ve karşılaşılan öbür sorunlar nedeniyle Steam’deki kullanıcı yorumları epeyce karışık durumda. Yapılan birkaç yorumda, PUBG ve Undecember üzere oyunların da kullandığı üçüncü parti anti-hile yazılımı nProtect GameGuard’ın varlığından da yakınılıyor. Helldivers 2’de rastgele bir PvP bulunmadığından, kullanıcıların kimileri bu kadar sert bir anti-hile sistemi olmadan da her şeyin yolunda gideceğini düşünüyor.

Oyunun geliştiricisi ise X’te paylaştıkları bir bildiride çökme problemleri üzerinde çalıştıklarını paylaştılar:

Steam’de PC için eşleştirmeyi güzelleştirecek bir güncelleme yayınladık. Güncelleme tespit ettiğimiz öteki birtakım çökme meseleleri için düzeltmeler de içeriyor.

Çözülmesi gereken daha çok sorun olduğunu biliyoruz ve bu meselelerin üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Tekrar de, bu güncellemenin tecrübenizi daha güzel hale getirmek için işe yarayacağını umuyoruz.

Kaynak: wccftech.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir