Gemini, Üretkenliği Daha da Artırmak İçin Google One AI Premium Abonelerine Sunuluyor

11
0

Görünen o ki Google’ın Gemini’yi tüm dünyaya duyurmakla işi bitmemiş. Lisan modelinde yeni bir güncellemeyi duyurduktan yalnızca birkaç gün sonra şirket, Google Workspace için Duet AI’nin Google Workspace için Gemini’ye geçeceğini duyurdu. Google, bir dizi yeni araç da yayınladı ve Google One AI Premium abonelerinin kullanabileceği kimi özellikler de var.

Sohbet robotu birden fazla hizmete girerken Google Gemini konusunda hakikaten ciddi

Bugünden itibaren, Google One AI Premium planı için ayda 19,99 ABD doları ödeyen Google One aboneleri, şahsî Gmail, Dokümanlar, Slaytlar, E-Tablolar ve Meet üzerinden Gemini’ye erişebilecekler. Bu özellik şu anda 150’den fazla ülkede ve İngilizce lisanında kullanıma sunuluyor.

Merak edenler için, Gmail ve Docs’ta Gemini, e-postaların yanı sıra başka içerikleri yazmanıza yardımcı olmak için üretken yapay zekadan yararlanan Help Me Write üzere özellikler getiriyor.

Daha da ileri gidersek, şayet Slides kullanıyorsanız, Gemini metin komutları ile imajlar oluşturabilecek. Hatta Meet’te art plan oluşturmak için bile kullanabilirsiniz ki bana sorarsanız bu hayli hoş bir özellik üzere görünüyor.

gemini-slaytlar

Eğer ilgileniyorsanız, Google yeni Gemini takviyeli abonelik katmanı için iki aylık fiyatsız deneme sunuyor ve yeni özelliklerle birlikte şirketin teklifini kabul edip bu özelliklerin yapay zeka ile hayatınızı kolaylaştıracak bir şey olup olmadığını görebileceksiniz.

Buna ek olarak, bugünden itibaren Workspace müşterileri Gemini ile bağımsız Sohbeti kullanabilecekler. Tek yapmanız gereken şu adrese gitmek: gemini.google.com. Siteye girdiğinizde, AI chatbot ile sohbet edebilir ve ihtiyaçlarınız hakkında konuşabilirsiniz; o da sahip olduğu bilgilere dayanarak yanıt verecek. Google, sohbet robotuyla yaptığınız konuşmaların reklam hedefiyle ya da makine tahsili teknolojilerini daha da eğitmek için nasıl kullanılmayacağından bahsetti. Ayrıyeten konuşmalarınız beşerler tarafından incelenmiyor ya da öteki kullanıcı ve kuruluşlarla paylaşılmıyor.

Şu anda Gemini for Workspace iki plan halinde sunuluyor. Enterprise teklifi, Duet AI for Workspace Enterprise’ın yerini alıyor ve üretken yapay zekanın ağır kullanıcıları için Gemini’ye “sınırsız erişim” sunuyor. Ayrıyeten kullanıcı başına yıllık 360 $ ile en yüksek maliyete sahip ve üretkenliğinizi artırmanıza yardımcı olabilecek çok sayıda yapay zeka takviyeli araca sahip.

Biraz tasarruf etmek istiyorsanız, yapay zekayı çeşitli büyüklükteki takımlara ve kuruluşlara genişleten Gemini Business’ı tercih edebilirsiniz, böylelikle üretken yapay zekayı kullanmaya başlayabilirler. Bunun yıllık kullanıcı başına maliyeti 240 dolar. Her ikisi de yeni ve mevcut Workspace müşterileri için mevcut.

Dürüst olmak gerekirse, Google’ın yapay zeka konusunda önemli olmasından mutluyuz. Şayet bir şey varsa, bu şirkete şu anda üzerinde çalıştığı öteki hususlarda daha hırslı olması için bir neden verecektir. Ayrıyeten Gemini’nin kalıcı olmasını ve Google’ın onu tekrar adlandırmamasını ya da tıpkı misyonu yapan öteki bir şeyle değiştirmemesini umuyoruz.

Kaynak: wccftech.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir