Gemini Artık Telefonlarda Asistan Olarak Kullanılabiliyor

7
0

Google Bard nihayet yine markalaştı ve artık Gemini olarak biliniyor. Bu değişiklik tıpkı vakitte yeni bir uygulamayı da beraberinde getiriyor ve bu yeni değişikliğe Android telefonunuzdaki uygulama üzerinden erişebileceksiniz.

Bard’ın Gemini olarak tekrar isimlendirilmesi, daha evvel paylaştığımız ve hayli enteresan olan bir gelişmeyi de beraberinde getiriyor. Uygulamayı indirirseniz, Google Asistan’ı seçme ve kaldırma seçeneğine sahip oluyorsunuz. Kaldırmayı tercih ederseniz, sonuç olarak Google Asistan deaktive oluyor ve bu, Gemini’yi yeni yapay zeka asistanınız yapıyor. Yeniden de “Hey, Google” komutu kullanılabilir kalmaya devam ediyor.

Bununla birlikte, bu değişlik sonucunda Google Asistan’a artık erişemiyorsunuz, bu yüzden aklınızda bulundurmanız gereken bir şey var: her ne kadar Gemini kimi açılardan hayli güçlü olsa da, Google Asistan’ın sahip olduğu tüm özellikleri şu anlık kullanıcılara sunamıyor.

Kullanılabilirlik kelam konusu olduğunda, Gemini’yi hatırlatıcıları ayarlamak, arama yapmak ve akıllı mesken aygıtlarını denetim etmek için kullanabiliyorsunuz. Ancak, öbür Google Asistan özelliklerinin bu yeni uygulamaya gelmesini beklemeniz gerekecek. Neyse ki şirket, bu eksikliklerin yakın vakitte giderileceğini söyledi.

Google ayrıyeten Gemini’nin telefonunuzun ekranında olup bitenleri anlayabileceğinden ve bunun size gereksiniminiz olan bilgileri nasıl sağlayacağından bahsetti. Şirket, yeni uygulamayla birlikte yapay zeka maharetlerinden ziyadesiyle yararlanacağınızı ve genel tecrübenizin eskisinden daha âlâ hale geleceğini umuyor.

Gemini şu an ABD’deki Android ve iOS aygıtlarda kullanılabilir. Şimdilik yalnızca İngilizce lisan dayanağı veren Gemini, çok yakında Japonca ve Korece üzere yeni lisanlara de dayanak sunmaya başlayacak.

Kaynak: wccftech.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir