Google bir sefer daha tekrar markalaşma ile çok fazla değişiklik yapıyor. Şirket, Bard’ı Gemini olarak tekrar markalaştırdı, Asistan’ı büsbütün değiştirdi ve uygulama şu anlık herkes için erişilebilir olmasa da, şirketin etkin olarak değişiklikler yaptığını görüyoruz, bu yüzden bunun yakında yaygınlaşacağını söylemek mümkün.

Gemini uygulaması kulaklıklara geliyor ve Google Asistan’ın yerini alma konusunda önemli olduğunu gösteriyor

Şimdi ise arama motoru devinin Gemini’yi kulaklıklara getirmek için çalıştığını gösteren kimi bilgilere sahibiz. Bu bilgi Google uygulamasının 15.6 sürümünde keşfedildi ve kulaklıklarda uygulama planlarından bahseden bir kod var var.

Keşfedilen kod bu formdaydı:

<string name="assistant_onboarding_bisto_error_message">Gemini mobile app is working on expanding availability to make it accessible on your headphones</string>

Gemini uygulamasının kulaklıklara ne vakit geleceğini bilmediğimizi de belirtmekte yarar var. Asistan’ın hem Google hem de Google dışı birçok kulaklıkta aslında mevcut olduğunu göz önüne alırsak, Google Asistan’ın yerini alacak Gemini’nin kulaklıklara da gelmesi mantıklı gözüküyor.

Umuyoruz ki Google bu değişiklerin akabinde Gemini’yi gözden çıkarmaz zira şirketin bu uygulamayı yapmak için pek çok şeyden vazgeçtiğini ve pek çok şeyi değiştirdiğini söyleyebiliriz. Bu kadar zahmetin akabinde Google’ın bunları çöpe atıp öbür bir şeye odaklanmaya karar vermesi nitekim çok garip olurdu.

Kaynak: 9to5Google

Write A Comment