Apple Vision Pro, milyarlarca dolarlık teşebbüslerin kurucularının dikkatini çekti. OpenAI CEO’su Sam Altman, kendisi için farklı bir MR (Karma Gerçeklik) başlığı satın aldı mı bilinmese de deneyimlediği kesin. Zira Altman, 3.499 dolarlık aygıtın iPhone‘dan sonra gelen en etkileyici ikinci eser olduğuna inanıyor. Tıpkı vakitte Sam Altman, ChatGPT‘nin Apple Vision Pro‘dan daha berbat bir isim olduğunu kabul etti.

Altman, iPhone‘un hala teknolojik alandaki en etkileyici eser olduğuna dair bir açıklama yapmıyor. Lakin Apple Vision Pro‘yu 2007‘de tanıtılan ve akıllı telefon sanayisini sonsuza dek değiştiren iPhone kadar değerli buluyor. Kendisi hala iPhone‘un daha büyük tesir yarattığını düşünüyor. Bunun nedeniyse iPhone’un tek başına dönemide bulunan bütün telefon üreticilerinin aygıtlarını baştan sonra yenilemeye zorlaması.

Apple Vision Pro ile yapılabilecek tonlarca şey var, lakin eserin potansiyeli 3.499$ fiyat ile kısıtlanıyor ki bu fiyatın da temel model için olduğunu belirtelim. Ayrıyeten Apple Vision Pro başlığı sırf ABD‘de mevcut olduğundan başka ülkelerde kullanımı hudutlu. Bu yüzden aygıtın bu devir için hayli az kullanıcısı var. Bu durum aygıtın tam potansiyeline ulaşmasının biraz vakit alacağını gösteriyor.

Apple’ın eski endüstriyel tasarım şefi Jony Ive, iPhone üzerinde çalışmış bir yönetici olan Tang Tan ve ChatGPT‘nin yaratıcısı Sam Altman güçlerini birleştirerek ardında yapay zekanın gücünü barındıracak isimsiz bir eser üzerinde çalışmaya başladı. Hususa hakim bireyler bunu “yapay zekanın iPhone’u” olarak isimlendiriyor. Tahminen Apple Vision Pro, OpenAI CEO‘suna önümüzdeki yıllarda büyük bir ilham kaynağı olur.

Kaynak: wccftech.com

Write A Comment