BytomCoin Nedir?

0
39

BytomCoin Nedir?

Yeni nesil kripto para birimlerinden bir tanesi olan Bytom, blockchain altyapısına sahiptir. Bu özelliği sebebiyle geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bytom üç farklı katmandan oluşan bir kripto para birimi olarak dikkat çekmektedir. Bu katmanlar sayesinde uyumlu bir şekilde çalışan Bytom bu sayede gizlilik konusunda beklentileri karşılar.

BytomCoinNerede Kullanılır?

Bytomblockchain altyapısına sahip olan bir kripto para birimi olarak dikkat çekmektedir. Buna bağlı olarak bu kripto para takas edilme işlemlerinde, kumar oynama işlemlerinde ve bunlara benzer işlemlerde etkin olarak kullanılır. Bu tür işlemler için önemli bir araç olarak bilinir.

BytomCoinNe İşe Yarar?

Bytom bir kripto para birimidir ve farklı alanlarda kullanılabilir. Bunun dışında yatırım amacıyla da insanlar tarafından alışverişi yapılabilir. Farklı sanal borsalar üzerinden işlem gören Bytom, ülkemizde çok fazla bilinmese de yakın zamanda burada da popüler olacağı tahmin edilmektedir.

Bytomcoin almak için farklı yollar bulunmaktadır fakat bunlardan sanal borsalar kullanıcılar tarafından çok daha fazla tercih edilir. Gate.io ve OKEx gibi sanal borsalar üzerinden alınan Bytom için önce buralarda üyelik açılır. Üyelik açıldıktan sonra ise sanal cüzdan kullanılmak suretiyle Bytom alınabilir. Bu kripto para üzerine bu şekilde yatırım yapılabileceği gibi farklı borsalardaki diğer sanal paralar ile de bu kripto paradan almak mümkündür.

BytomCoinNasıl Satılır?

Bytomcoin almak ile satmak aynı şekilde yapılan bir işlemdir. Ülkemizde direkt satışı olmadığı için bu işlemler birkaç adımda yapılır. Öncelikle Paribu hesabı açılması gerekir. Paribu hesabı açıldıktan sonra ise bu hesaba TL aktarılarak BTC alınır. Bu aşamadan sonra ise BTC kullanılarak Bytom alabilmek için Kucoin hesabı açılır. Kucoin hesabının e-mail ile aktif hale getirilmesinden sonra ise buraya giriş yapılır. Girişin hemen ardından Assets sayfasına geçil yapılır ve Deposit butonu tıklanarak çıkan adres kopyalanır. Bu adres kullanılarak Paribu hesabından BTC transferi yapılır ve bunlar kullanılarak Bytomcoin alınabilir. Bahsedilen işlemlerin tersi uygulanarak da alınan coin aynı şekilde satılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here