Ubisoft’un raporuna nazaran, şirketin 2024 mali yılının üçüncü çeyreği boyunca (Nisan 2023’ün başından Mart 2024’ün sonuna kadar) elde ettiği yarar, geçmiş birkaç güçlü yılın akabinde daha olumlu bir tablo çiziyor. 606 milyon euroluk gelirle 3. çeyrek, Avatar: Frontiers of Pandora’nın beklenenin altında performans sergilemesi nedeniyle bir evvelki yılın tıpkı periyoduna nazaran hafif bir düşüş gösterdi. Lakin şirket, Prince of Persia: The Lost Crown ve Skull and Bones üzere oyunlarla güçlü bir 4. çeyrek bekliyor. Ubisoft CEO’su Yves Guillemot, Skull and Bones’u “AAAA” oyunu olarak nitelendirerek biraz kuşkucu bir tavır sergiliyor.

Mayıs ayında 2025 mali yılının tam bir özetini sunmayı planlayan Ubisoft, tıpkı devirde çıkması planlanan Japon temalı Assassin’s Creed Red üzere birtakım oyunların çıkış tarihlerini netleştirdi. Bu, oyunun Mart 2025 sonuna kadar çıkabileceği manasına gelse de, Assassin’s Creed Red’in Ubisoft’un 2024 tatilindeki büyük oyunu olacağına dair söylentiler var. Ayrıca Ubisoft, Star Wars Outlaws’ın bu yıl çıkacağını bilhassa doğruladı (Disney kısa müddet evvel 2024’ün sonlarında da çıkabileceğini açıkladı).

Ubisoft’un 3. çeyrek üzerine yaptığı görüşme sırasında Yves Guillemot’a şirketin Grand Theft Auto VI’nın 2025’te piyasaya sürülmesine ait ne yapacakları soruldu. Guillemot, GTA VI’yı hakikaten akıllarında tuttuklarını ve oyunu 2026 mali yılı için (başka bir deyişle 1 Nisan 2025’ten sonrası) beklediklerini itiraf etti.

GTA VI ile ilgili söylenebilecek tek şey, piyasayı büsbütün değiştiriyor olması. Büyük bir oyun serisi olan GTA’nın yeni bir oyunu piyasaya sürüldüğünde, oyunlara olan ilgi artıyor ve bu da öbür oyunların satışlarına katkı sağlıyor. Bu mevzuda bilhassa dikkatliyiz ve GTA VI’nın lansmanı için planlamalar yapıyoruz. Tam olarak ne vakit çıkacağını bilmiyoruz, lakin 2025 mali yılından çok 2026 mali yılına daha yakın olacağını düşünüyoruz.

Tüm bunlarla bir arada, sahiden Ubisoft geri dönüyor üzere duruyor.

Kaynak: wccftech.com

Write A Comment