Apple bu ayın başlarında Vision Pro’yu piyasaya sürdü ve aygıt beşerler tarafından epeyce düzgün karşılandı. Öte yandan kullanıcılar visionOS’ta pek çok eksiklik olduğunu keşfettiler. Apple, sıkıntısız ve akıcı bir kullanıcı tecrübesi için bir dizi yeni değişiklik getiren visionOS 1.0.3’ü nihayet yayınladı.

Apple, kulaklıkta parola sıfırlama seçeneği ile visionOS 1.0.3’ü yayınladı

Apple’ın Vision Pro için yayınladığı en son visionOS 1.0.3 güncellemesi, aygıtın 2 Şubat’ta satışa sunulduktan sonra kullanıcılara yönelik birinci güncellemesi olarak dikkat çekiyor. Apple, başlık piyasaya sürülmeden evvel visionOS 1.0.1 ve visionOS 1.0.2’yi yayınlamıştı. Bu evvelki güncellemeler, güvenlik iyileştirmelerinin yanı sıra performans geliştirmeleri ve kusur düzeltmeleri getirmişti.

visionOS 1.0.3 ise kıymetli bir yanılgıyı düzeltmekle kalmayıp, kullanıcı tecrübesini kıymetli ölçüde geliştiren yeni bir özellik getiriyor. Bu özellik, kaybedilmesi durumunda Vision Pro parolasını sıfırlama imkanı getiriyor. Güncellemeden evvel kullanıcılar, parolalarını sıfırlamak için en yakın Apple Store’a gitmek zorundaydı. Bunun ne kadar can sıkıcı bir şey olduğunu iddia etmek güç değil.

Apple Vision Pro, dalda epey âlâ karşılandı ve Meta’nın Quest Pro başlığıyla rekabet ediyor. Daha evvel Meta’nın AR/VR dünyasının Android’i olmak istediği söylenmişti. Apple’a gelince, Vision Pro’yu bu türlü bir pozisyondan alıkoyan yegane şeyin fiyatı olduğunu söylemek mümkün.

Kaynak: wccftech.com

Write A Comment