Beklendiği üzere, Apple nihayet iPhone için kıymetli bir sorunu gideren iOS 17.3.1 güncellemesini yayınladı. Güncelleme tüm uyumlu iPhone modelleri için kullanılabilir durumda.

Şirket ayrıyeten çeşitli yanılgı düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri içeren iPadOS 17.3.1, watchOS 10.3.1 ve macOS 14.3.1’i de yayınladı. Güncellemeyi bir müddettir bekliyorsanız, nihayet şu anda iPhone aygıtınızda fiyatsız olarak indirebilirsiniz.

Apple nihayet iPhone’daki bir yazım yanılgısını düzelten iOS 17.3.1’i yayınladı

Apple’ın en son iOS 17.3.1 güncellemesi, iPhone’da kullanıcıların yazma tecrübesini bozan yaygın bir sorun için bir düzeltme ile birlikte iPhone için yayınlanmış durumda. Güncelleme iOS 17 ile uyumlu tüm iPhone modellerine sunuldu.

Şirketin bu yeni iOS 17.3.1 güncellemesi, iPhone için bir dizi yanılgı düzeltmesi ve performans güzelleştirmesi içeriyor. Aslında iOS 17.3.1’in güvenlik odaklı güncellemeler getirmesi bekleniyordu lakin planlar değişmiş üzere gözüküyor.

Güncellemenin sürüm notlarında, iPhone’da yazı yazarken metnin beklenmedik halde çoğalmasına ve üst üste binmesine neden olan bir kusur için düzeltme yapıldığı belirtiliyor. Bu sorun birçok iPhone modelini etkiliyordu ve şirketin iOS 17’deki meseleleri kademeli olarak düzelttiğini görmek sevindirici bir olay olarak ön plana çıkıyor.

Apple, iOS 17.3.1’in yanı sıra Apple Watch, iPad ve Mac için de uyumlu aygıtlara indirebileceğiniz ek güncellemeler yayınladı. Güncellemeler, problemsiz bir kullanıcı tecrübesi için kusur düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri getiriyor. MacOS 14.3.1 sürüm notlarında, güncellemenin yazarken metnin rastgele değiştirilmesine neden olan bir sorunu da düzelttiği belirtiliyor.

Kaynak: wccftech.com

Write A Comment