Android 15, telefonlarını ayarlama konusunda sık sık takılan beşerler için işleri çok değiştirecek üzere görünüyor. Bu bizim üzere genç kuşak için bir sorun olmayabilir, lakin daha yaşlı bir kuşaktan iseniz yahut o denli birini tanıyorsanız, yeni özellik herkes için işleri kolaylaştıracak.

Android 15, her yaşlı insanın aygıtlarını çok daha kolay bir formda kullanmasını istiyor

Android özelliği, “kolay ön ayar” modu ismi verilen yeni bir özellik getirecek ve elimizdeki bilgilere dayanarak, birçok insanın işletim sistemini kullanmasını kolaylaştıracak. İşleri halletmek için daha kolay bir prosedür arıyorsanız, bu katiyen deneyimlemek isteyeceğiniz bir şey olacak.

Bu bulguyu Mishaal Rahman rapor etti ve Rahman tarafından elde edilen bilgilere nazaran Google aslında “kolay ön ayar modu” ismi verilen bu yeni mod üzerinde çalışıyor. Bu mod, Android aygıtın arayüzünü çok daha kullanıcı dostu hale getirmeyi amaçlıyor. Bu yeni bir şey değil zira neredeyse tüm üçüncü taraf Android üreticileri bu türlü bir şey sunuyor, lakin Android 15 ile bu tüm aygıtlar için varsayılan olacak ki bu da OEM’lerin aygıtlarında buna benzeri bir şey yüklemeleri gerekeceği manasına geliyor. Ayrıyeten, birisi öbür seçenekler yerine bir Pixel aygıtı tercih ederse, o vakit işleri daha kolay hale getirecek.

Android 15 “kolay ön ayar” modu nasıl çalışacak?

Dürüst olmak gerekirse epeyce kolay. Mod, simgelerin hem daha büyük hem de daha net görünmesini sağlayarak çalışacak. Tıpkı şey telefonda gördüğünüz metin için de yapılacak ve telefon artık birçok insanın tercih ettiği hareketler yerine navigasyon düğmelerine güvenecek. Bu, akıllı telefonlarını kullanmanın daha süslü bir yoluna sahip olmak istemeyen herkes için işleri kolaylaştıracak. Şayet telefonunuzu eski zamanlardaki üzere kullanmak istiyorsanız ve anlamsız bir tecrübe yaşamak istemiyorsanız, o vakit bu şahane bir yol.

Bu modu OnePlus’tan Samsung’a ve daha birçok akıllı telefonda gördük ve Android 15 ile nihayet Google ekosisteminin bir kesimi haline gelmesinden sahiden mutluyuz. Bu, Android kullanan herkesin, bilhassa de aygıtlarını kullanmanın daha kolay ve kolay bir yolunu arıyorlarsa, aygıtlarını kullanırken çok daha âlâ vakit geçirecekleri manasına geliyor.

Haber Kaynağı: Android Authority

Write A Comment